Sık Sorulan Sorular

Siyosis, ilkokul düzeyindeki öğrenciler için hazırlanmıştır. İlkokul öğretmen ve öğrencileri ücretsiz olarak kullanabilir.
Siyosis, ücretsizdir.
Siyosis hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitimde rahatlıkla kullanılabilir. Yüz yüze eğitimde öğrencilere puanlarla birlikte verilen fiziksel puan kartları gerçek bir ödül olarak kullanılabilir. Bu kartlar sınıf içerisindeki kuralların uygulanmasında bir araç olarak kullanılabilir.
Siyosis, canlı dersler için zoom ve google meet altyapısını kullanıyor. Zoom üzerinden yapılan derslerde öğrenci ister zoom programı ile isterse de site üzerinden program indirmeden derslere katılabiliyor. Biz, Google Meet kullanıyoruz. "Siyomeet" adını verdiğimiz canlı konferans sistemimimizin çalışmaları da devam ediyor...
Dersler için hazır içerikler bulunmuyor. Öğrencilerin seviyelerine uygun ders içerikleri kolay ve hızlı bir şekilde eklenebiliyor. İçerikler için internet üzerindeki neredeyse tüm içerikleri ekleyebileceğiniz araçlar mevcut. (Web 2.0 araçlarını tek bir platform üzerinden yönetebiliyoruz.) Ayrıca eklediğiniz içeriklerin öğrencilerin tarafından yapılıp yapılmadığını takip edebilyoruz.
Sistemin altyapısı bir mobil uygulama gibi çalışıyor. Chrome tarayıcındaki "Ana Ekrana Ekle" özelliği ile telefonlara uygulama olarak kurulabiliyor. (IOS için sadece kısayol eklenebiliyor.) Mobil uygulama çalışmalarımız devam ediyor. Çok yakında tüm platformlar için mobil uygulamalarımız hazır olacak.
Bildirimler, şu an android tablet ve telefonlar, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar üzerinde çalışıyor. İos için bildirim ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.
Market ürünleri öğretmen tarafından eklenebiliyor. Ürünler satın alındığında ürünü ekleyen kişiye bildirim geliyor ve ürünü alan öğrenciye ürünü ulaştırması isteniyor. Ürünler fiziksel olabileceği gibi sınıf başkanı, başkan yardımcısı, yıldız öğrenci gibi ünvanlar şeklinde sanal ürünler de eklenebiliyor. Bu ünvanlar tüm öğrenciler tarafından görülebilen öğrenci listelerinde öğrencinin isminin yanında gözüküyor.

Eğitime eğlence katın!

"Siyosis" Oyunlaştırılmış Sınıf Yönetim Sistemi

Bize Ulaşın